WYCIĄGI SPALIN SAMOCHODOWYCH

    | | | | | | |

WYciągi bębnowe

Bębnowy wyciąg spalin Norfi jest najpopularniejszym rozwiązaniem usuwania spalin samochodowych z warsztatów i serwisów samochodowych. Ich ergonomiczna konstrukcja pozwala na dobrą organizację pracy. Wąż odciągowy nawinięty na bęben jest zawsze pod ręką, co pozwala na szybkie i wygodne mocowanie ssawki na rurę wydechową. Bębnowy wyciąg spalin Norfi moze być mocowany do sufitu lub do ściany. Dostępne są wersje z napędem sprężynowym lub elektrycznym, sterowanym za pomocą pilota. Takie rozwiazanie pozwala stosować bęben wyciagowy nawet w halach o wysokich stropach. Wyjątkowa budowa bębna odciągowego Norfi pozwala na stosowanie węży o dużych średnicach i długościach. Panelowa konstrukcja zapewnia sztywność i wytrzymałość bębnów o dużych szerokośćiach, a prowadnica na całej długości bębna zapobiega plątaniu się węża odciągowego. Szeroka gama akcesoriów oraz duży typoszereg, sprawia że bębnowy wyciąg spalin Norfi jest najlepszym rozwiazaniem usuwania spalin ze stacjonarnych stanowisk serwisowych.

Bębnowy wyciąg spalin z napędem sprężynowym

Bęben z napędem sprężynowym wyposażony jest w mechanizm umożliwiający płynne rozwijanie i nawijanie węża na bębnie. Pracownik obsługi ręcznie rozwija wąż z bębna który dzięki wbudowanemu mechanizmowi zapadkowemu blokuje się w żądanej pozycji. Po skończonej pracy wąż automatycznie nawijany jest na bęben. Bęben z napędem sprężynowym dostępny jest w rozmiarach 600, 800 i 1000 mm. Wytrzymałość temperaturowa 150°C.

 

Bębnowy wyciąg spalin z napędem elektrycznym

Bęben z napędem elektrycznym posiada wbudowany silnik elektryczny sterowany za pomocą sterownika przewodowego lub pilota zdalnego sterowania. Takie rozwiązanie pozawala na umieszczenie bębna na dużej wysokości co znacznie poprawia ergonomię i bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Bęben dostępny jest w rozmiarach 600 - 1400 mm. Wytrzymałość temperaturowa 150°C.

 

Bębnowy wyciąg spalin w wykonaniu Ultra Heavy Duty

Bębny w wykonaniu Ultra Heavy Duty przeznaczone są do zastosowań wymagających długich węży o dużych średnicach. Wyposażone są w napęd elektryczny oraz prowadnicę węża na całej szerokości bębna, dzięki czemu mamy lepszą kontrolę nad procesem nawijania na bęben. Dzięki panelowej konstrukcji bęben zachowuje sztywność niezależnie od jego szerokości, która w standardzie może wynosić 2000 mm. Wytrzymałość temperaturowa 500°C


 

Tabela pojemności bębnów z napędem sprężynowy i elektrycznym
(kliknij na tabelę aby ją powiększyć)

Bębnowy wyciąg spalin - zestawy
(kliknij na tabelę aby ją powiększyć)

przykłady zastosowań

Norfi Polska Sp. z o.o. ul. Partyzantów 11, 41-200 Sosnowiec, tel./fax: 32 263 33 88, e-mail: info@norfi.pl