WYCIĄGI SPALIN SAMOCHODOWYCH

    | | | | | | |

WYciągi szynowe technorail

Konstrukcja szyny Technorail

Szynowy wyciąg spalin TECHNORAIL jest urządzeniem przewidzianym dla stacjonarnych stanowisk serwisowych samochodów osobowych oraz ciężarowych. Najczęściej montowana jest za rzędem podnośników lub wzdłuż kanału serwisowego. Zamontowany na szynie wózek z wężem i ssawką, manualnie przesuwa się do stanowiska, które aktualnie potrzebuje wyciągu spalin. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć ilość zamontowanych urządzeń, co upraszcza instalację i redukuje koszty inwestycji. Zastosowanie np. dwóch wózków umożliwi obsługę dwóch pojazdów jednocześnie lub jednego pojazdu z podwójnym układem wydechowym. Dla samochodów ciężarowych stosowane są wózki z wężem o większej średnicy oraz wentylatorem o większej wydajności. Opcjonalnie szyna TECHNORAIL może zostać wyposażona w układ automatycznego wypięcia ssawki odciągowej. System TECHNORAIL został zaprojektowany do pracy w normalnych warunkach występujących w serwisach samochodowych.

Profil szyny Technorail

Szyna TECHNORAIL jest zarówno torem jezdnym dla wózka jak i kanałem odprowadzającym spaliny. TECHNORAIL wyróżnia się od konkurencji tym, że tor jezdny został całkowicie rozdzielony od kanału wentylacyjnego. Taka konstrukcja szyny sprawia, że spaliny silnikowe nie zanieczyszczają układu jezdnego wózka, co znacząco wpływa na trwałość i niezawodność urządzenia. Specjalny kształt profila pozwala na rozmieszczenie zawiesi mocujących nawet co 6 m.

Wózek odciągowy Technorail

Wózek wyciągowy wykonany jest w całości z aluminium, co wpływa korzystnie na jego wytrzymałość jak i masę systemu. Wyposażony jest w 10 ułożyskowanych kółek zapewniających stabilny przesuw wózka po szynie oraz układ zabezpieczający przed wypadnięciem wózka. Podłączenie węża w zakresie 75 - 150 mm pozwala na obsługę samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Opcjonalnie wózek może zostać wyposażony w przepustnicę odcinającą przepływ powietrza gdy wózek nie jest używany.

przykłady zastosowań

Norfi Polska Sp. z o.o. ul. Partyzantów 11, 41-200 Sosnowiec, tel./fax: 32 263 33 88, e-mail: info@norfi.pl