WYCIĄGI SPALIN SAMOCHODOWYCH

    | | | | | | |
ZASTOSOWANIE
ulotki do pobrania


Systemy dla fabryk
samochodowych (en.)


Linie automatycznego ładowania akumulatorów (en.)

Fabryki samochodów

Przemysłowe instalacje wyciągu spalin samochodych w pełni zintegrowane z linią produkcyjną. Posiadamy w ofercie zarówno typowe rozwiązania dla stanowisk poprawek, jak i zautomatyzowane systemy dla linii montażowych. Obsługa systemów Norfi sprowadza się do włączenia instalacji, a resztą procesów może zawiadywać automatyka. Instalacje typu touchless nie wymagają nawet zakładania ssawki na rurę wydechową pojazdu, gdyż system samoczynnie rozpoznaje pojazd i jego układ wydechowy.

Linia Montażowa

Dla linii montażowych w fabrykach samochodów Norfi oferuje dwa systemy - system tradycyjny oraz system non-contact. W systemie tradycyjnym ssawka jest zakładana jest na rurę wydechowąręcznie przez operatora. Reszta procesu odbywa się już w sposób automatyczny. Wypięcie ssawki czy powrót wózka do pozycji początkowej jest procesem w pełni zautomatyzowanym. System non-contact jest całkowicie zautomatyzowany. Obsługa nie musi się martwić o zakładanie ssawki, gdyż wózek sam wyszukuje przerwę pomiędzy samochodami i dopasowuje się swoją pozycją do rury wydechowej. Całość sterowana jest układami PLC i komunikuje się zarówno między sobą (każdy wózek jest w pełni autonomiczny), a także z komputerem centralnym.

Stanowisko kontroli zbieżności

Na stanowiska kontroli zbieżnosci Norfi oferuje dwa systemy - system tradycyjny oraz system non-contact. W systemie tradycyjnym ssawka jest zakładana jest na rurę wydechowąręcznie przez operatora. Reszta procesu odbywa się już w sposób automatyczny. Wypięcie ssawki czy powrót wózka do pozycji początkowej jest procesem w pełni zautomatyzowanym. System non-contact jest całkowicie zautomatyzowany. Obsługa nie musi się martwić o zakładanie ssawki, gdyż ramię odciągowe automatycznie dopasowuje się swoją pozycją do rury wydechowej.

Dla stanowisk testowych (Drive Vehicle Test) najczęściej stosowane są systemy podpodłogowe, zintegrowane ze stanowiskiem testowym. Z uwagi na testy samochodów pod obciążeniem oraz na wysokich prędkościach obrotowych silnika, systemy wyciągu spalin muszą spełniać szczególne wymagania odporności temperaturowej.

Linie automatycznego ładowania akumulatorów

Oferta Norfi nie ogranicza się jedynie do wyciągów spalin. Nasze doświadczenie może być wykorzystane również w innych aplikacjach. Naszym najnowszym produktem jest linia automatycznego ładowania akumulatorów, dedykowana fabrykom samochodów.

W licznych fabrykach, technologia produkcji wymaga aby na linii produkcyjnej montować nie naładowane akumulatory. Zadaniem naszego systemu jest jak najszybsze naładowanie akumulatora od włożenia go do pojazdu do uruchomienia silnika. Energia potrzebna do rozruchu silnika dostarczana jest również z naszego urządzenia.

Proces produkcji wymaga, aby urządzenie do ładowania akumulatorów poruszało się wraz z pojazdem z prędkością równą prędkości taśmociągu. System czujników sprawdza na bieżąco pozycję pojazdu reagując na wszelkie zmiany prędkości czy zatrzymanie się taśmociągu. Po odłączeniu urządzenia od pojazdu ładowarka automatycznie powraca do pozycji startowej.

Norfi Polska Sp. z o.o. ul. Partyzantów 11, 41-200 Sosnowiec, tel./fax: 32 263 33 88, e-mail: info@norfi.pl