WYCIĄGI SPALIN SAMOCHODOWYCH

    | | | | | | |

WYciągi proste

Pojedynczy wyciąg spalin

Pojedynczy wyciąg spalin to ekonomiczne rozwiązanie usuwania spalin z hal i garaży serwisów samochodowych. Stosowany jest na stanowiskach naprawczych pojazdów nie będących w ruchu. Składa się z wentylatora, węża odciągowego oraz ssawki odciągowej. Dostępne wersje różnią się średnicą i typem węża odciągowego, odpornością temperaturową oraz rodzajem zastosowanej ssawki. Wąż odciągowy może być podwieszany za pomocą linki lub odkładany na półkę przykręconą do ściany. Zapobiega to zaleganiu węża na podłodze i wydłuża żywotność węża oraz ssawki odciągowej. Pojedynczy wyciąg spalin jest prosty w montażu i łatwy w obsłudze. Jego prosta konstrukcja gwarantuje długą i bezawaryjną pracę.

Pojedynczy wyciąg spalin z balanserem

Pojedynczy wyciąg spalin można opcjonalnie wyposażyć w balanser spręzynowy. Balanser samoczynnie podciąga wąż do góry, gdy odciąg jest nieużywany. Gdy ssawka jest założona na rurze wydechowej, balanser podtrzymuje wąż ponad podłogą. Zmniejsza to niebezpieczeństwo zniszczenia węża lub ssawki przez najechanie lub nadepnięcie. Pojedynczy wyciąg spalin z balanserem stosowany jest na stanowiskach stacjonarnych warsztatów i serwisów samochodowych oraz na Stacjach Kontroli Pojazdów. Dostępny jest z wężami o średnicach od 100 do 150 mm. Wyciąg może być podłączony bezpośrednio do wentylatora lub instalacji rurowej.

Podwójny wyciąg spalin

Podwójny wyciąg spalin poprzez zastosowanie dwóch węży pozwala na obsługę dwóch pojazdów jednocześnie lub jednego z podwójnym układem wydechowym. Dostępne są wersje z wężem typu S o średnicy 3" (75 mm) oraz z wężem typu NR-CP o średnicy 4" (100 mm). Kompletny zestaw zawiera dwa węże ze ssawką oraz wentylator. Urządzenie może być mocowane do ściany lub powieszone na słupie. Mocowanie do sufitu za pośrednictwem dodatkowego wspornika. Urządzenie może być stosowane zarówno w warsztatach samochodowych jak i stacjach kontroli pojazdów.

 

Pojedynczy / podwójny wyciąg spalin - zestawy
(kliknij na tabelę aby ją powiększyć)

przykłady zastosowań

Norfi Polska Sp. z o.o. ul. Partyzantów 11, 41-200 Sosnowiec, tel./fax: 32 263 33 88, e-mail: info@norfi.pl